Udruga Ponos domovine

Udruga Ponos domovineUdruga Ponos domovine ove školske godine provodi 10. istoimeno natjecanje namijenjeno učenicima srednjih škola. Riječ je o teorijskoj provjeri znanja srednjoškolaca o domovini i pozitivnim društvenim vrijednostima (umjetnost, kultura, sport…) vezanim uz Hrvatsku te natjecanju u sportskim vještinama.

Projekt započinje testiranjem putem interneta u četvrtak, 13. veljače i dovoljno je u naznačeno vrijeme riješiti eliminacijski test od 40 pitanja iz objavljenog Kataloga od 555 pitanja uz prethodno upisivanje AAI@Edu identiteta.

Najboljih 8 učenika iz svake od 5 grupa nakon dva eliminacijska kruga internet testiranja stječe pravo formirati tročlanu ekipu za poluzavršno natjecanje. Poluzavršnice se održavaju u Drugoj gimnaziji Varaždin, Srednjoj školi Delnice, Ekonomskoj školi Ivan Domac Vinkovci, Gimnaziji Sesvete i Turističko-ugostiteljskoj školi Split.

Dvije najuspješnije ekipe sa svakog poluzavršnog natjecanja, dvije iz Bosne i Hercegovine te po prvi puta ekipa koju formira najbolji učenik koji pohađa Hrvatsku nastavu u Njemačkoj ili Srbiji sudjelovat će početkom travnja na trodnevnom završnom natjecanju na Policijskoj akademiji u Zagrebu. U završnici ekipe uz provjeru teorijskog znanja i tjelesnih sposobnosti izrađuju i projektni zadatak, kao i svake godine očekuje ih zanimljiv kulturno-zabavni program kao i vrijedne nagrade, medalje i plakete koje će se uručiti kod spomenika domovini!

ŽELIMO VAM PUNO USPJEHA

Izvor: Srednja škola Lovre Montija, Knin

objavio: Berta Dragičević   datum: 5. 11. 2019.