MREŽA ČITANJA - KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA I KREATIVNOSTI - NACIONALNA RAZINA

MREŽA ČITANJA“ – kviz za poticanje čitanja i kreativnosti 2020./2021.

U školskoj je knjižnici 14. 5. 2021. s početkom u 12.00 sati održana treća, nacionalna, razina online kviza Mreža čitanja.

Ovogodišnja je tema kviza za poticanje čitanja i kreativnosti bila KNJIGA, KNJIŽARA, KNJIŽNICA, tj. odabrani romani su nas podsjetili na ljekovitu moć knjiga.

„Knjige su bile ono na što se čovjek mogao osloniti, u moru svega nepredvidivoga.“ (N. George)

Učenice, Laura Franjičević (4. D) i Anamarija Kabić (2. A), za nacionalnu razinu natjecanja uz romane Mala pariška knjižara i Kako pronaći ljubav u knjižari pročitale su i roman Amy Meyerson Nebo puno knjiga, kao i dodatnu literaturu.

Multimedijski uradak učenika i učenica 3. A razreda (Ivice Ađelića, Anđele Bobanović, Barbare Gojević, Luke Kraljića, Lare Krvavice, Luke Miljkovića Skelina, Marka Raškovića, Barbare Vujević i Luke Zelića) dovršen je i predan na ocjenjivanje 7. 5. 2021.

Učenice su na kvizu, kao i učenici i učenice s multimedijom, ostvarile izvrsne rezultate na nacionalnoj razini. Čestitke učenicama i učenicama na uspjehu!

Regularnost provedbe natjecanja i ovaj je put pratilo povjerenstvo u sastavu:

1. Anđelka Anić-Anić, pedagoginja
  2. Jasminka Vujević, knjižničarka
  3. Marijana Blažević, knjižničarka (vanjska suradnica).

Čestitke na profesionalno odrađenom poslu.

Učenice i učenike za natjecanje  pripremala je Nada Jakovčević.

Svi ovogodišnji sudionici projekta „Mreža čitanja“, sve učenice i učenici – Izabela Kasalo, Anamarija Kabić, Lara Krvavica, Laura Franjičević, Ivica Ađelić, Anđela Bobanović, Barbara Gojević, Luka Kraljić, Luka Miljković Skelin, Marko Rašković, Barbara Vujević i Luka Zelić, zaslužuju veliku pohvalu za uloženi trud jer su, prkoseći nepovoljnim okolnostima nastave na daljinu, ostvarili sjajne rezultate. Čestitke svima i nadamo se druženju s dobrim knjigama i sljedeće godine u još većem broju, ali ovaj put u normalnim okolnostima.

Mala proslava, kao i podjela pohvalnica i priznanja za sudionike projekta, održana je (uz pridržavanje svih  epidemioloških mjera) u školskoj knjižnici 2. lipnja 2021.

U Kninu 8. 6. 2021.

izvor: Nada Jakovčević

Izvor: Nada Jakovčević

objavio: Jasminka Vujević   datum: 8. 6. 2021.