Projekt: "Rimske građevine u našim krajevima - Vojni logor u ratu, palača u miru“

Naziv projekta: "Rimske građevine u našim krajevima - Vojni logor u ratu, palača u miru“.

Ovaj projekt provodi se u suradnji s V. gimnazijom Vladimir Nazor iz Splita. Ovo je prvi dio projekta gdje smo mi ugostili sudionike iz Splita, lokacija Burnum – Puljane.

Održane su radionice u realizaciji naših učenika: fortunae rotu - kolo sreće, izrada vijenaca od lovorovih i maslinovih grančica, rimska jela po receptima iz Apicijeve kuharice, izrada frizura i mačevanje te pjesme na latinskom jeziku.

Sve kategorije (osim kuhanja što su pripremile učenice 2C razreda), bile su i natjecateljskog karaktera te su u njima aktivno sudjelovale i učenice splitske gimnazije.

U projektu su sudjelovali učenici 2.a i 2.c razreda Srednje škole Lovre Montija i njihova profesorica  Marija Radić te učenici V. gimnazije Vladimir Nazor iz Splita i njihova profesorica Silvija Sinovčić.

Najbolji natjecatelji  dobili su diplome i ovjenčani lovorovim vijencem prošli kroz (improvizirani!) slavoluk pobjede…

Svi su dobili diplomu zahvale za sudjelovanje i odlično se zabavili što možete vidjeti i na fotografijama.

Posebne zahvale ide gospodinu Željku Viculinu iz Sinjskog pučkog kazališta na uniformama i rimskoj opremi, curama Matei Kardov i Gabrieli Vučemilović Alegić koje su radile frizure  (učenice 2.c  SSŠ kralja Zvonimira),  Magdaleni Miličević (djelatnici SSŠ kralja Zvonimira) koja je podučavala mačevanje, profesorici Marijani Zaninović te našem ravnatelju Mirku Antunoviću koji je participirao u troškovima prijevoza.

Na sljedećem linku možete pogledati i video zapis cijelog događanja kroz galeriju fotografija. Uživajte!

Izvor: Marija Radić, prof.

objavio: Jasminka Vujević   datum: 24. 4. 2023.