Deset godina postojanja Srednje škole Lovre Montija

DESET GODINA SREDNJE ŠKOLE LOVRE MONTIJAU četvrtak, 9.11.2017., tijekom trećeg i četvrtog  sata, u školskoj je knjižnici prigodnim programom započelo obilježavanje desete godine postojanja naše škole. Na samom su početku programa učenice 2.B razreda Ana Glasnović, Josipa Rodić i Marina Jurić izvele kratku dramsku igru Tko je Lovro Monti? Odgovor na to pitanje dala im je u svom izlaganju maturantica Mirna Blažević….           Fotografije

N. Jakovčević, prof.

Mirna je podsjetila na najvažnije trenutke iz života tog velikog čovjeka, na njegovo zalaganje za uvođenje narodnog, hrvatskog jezika u školstvo, bio je, također, četiri puta izabrani zastupnik i prvi gradonačelnik (ustavni načelnik) grada Knina, izravno izabran, a svoju je skrb i ljubav prema rodnom kraju  i narodu  potvrdio  ostavivši svoje imanje za osnivanje poljodjelske škole u Kninu.

Srednje škole Lovre Montija

Središnje događanje bio je kviz koji su pripremili učenici 3.A razreda Ivan Babić i Borna Gugo. Pub kviz je okupio dvanaest ekipa.

Kratku stanku do proglašenja pobjednika uljepšala nam je učenica 3.A razreda Matea Lučić odsviravši dvije skladbe na klaviru.

Skupina pod imenom Nemam pojma svojom je pobjedom na kvizu pokazala  da itekako ima pojma, pokazavši zavidnu razinu znanja. Pobjednici kviza učenici su 4.A razreda:  Nika Požar, Antonio Anić-Ćurko, Marin Jurišić i Lucija Ercegovac.

Pobjednicima čestitamo, a svim učenicima i djelatnicima škole želimo sretnu desetu obljetnicu postojanja naše škole i puno uspjeha u daljnjem radu.

Dio atmosfere možete vidjeti i na fotografijama.

N. Jakovčević, prof.

Izvor: Srednja škola Lovre Montija, Knin

objavio: Berta Dragičević   datum: 25. 11. 2017.