Projekt o darovitosti

Poticanje darovitosti - Lovre Montija

« Rujan 2021 »

MREŽA ČITANJA“ – kviz za poticanje čitanja i kreativnosti 2020./2021.

U školskoj je knjižnici 14. 5. 2021. s početkom u 12.00 sati održana treća, nacionalna razina, online kviza Mreža čitanja.

Ovogodišnja je tema kviza za poticanje čitanja i kreativnosti bila KNJIGA, KNJIŽARA, KNJIŽNICA, tj. odabrani romani su nas podsjetili na ljekovitu moć knjiga.

„Knjige su bile ono na što se čovjek mogao osloniti, u moru svega nepredvidivoga.“ (N. George)

Učenice, Laura Franjičević (4. D) i Anamarija Kabić (2. A), za nacionalnu razinu natjecanja uz romane Mala pariška knjižara i Kako pronaći ljubav u knjižari pročitale su i roman Amy Meyerson Nebo puno knjiga, kao i dodatnu literaturu.

Multimedijski uradak učenika i učenica 3. A razreda (Ivice Ađelića, Anđele Bobanović, Barbare Gojević, Luke Kraljića, Lare Krvavice, Luke Miljkovića Skelina, Marka Raškovića, Barbare Vujević i Luke Zelića) dovršen je i predan na ocjenjivanje 7. 5. 2021.

Učenice su na kvizu, kao i učenici i učenice s multimedijom, ostvarile izvrsne rezultate na nacionalnoj razini. Čestitke učenicama i učenicama na uspjehu!

Regularnost provedbe natjecanja i ovaj je put pratilo povjerenstvo u sastavu:

3. Marijana Blažević, knjižničarka (vanjska suradnica).

Čestitke na profesionalno odrađenom poslu.

Učenice i učenike za natjecanje  pripremala je Nada Jakovčević.

Svi ovogodišnji sudionici projekta „Mreža čitanja“, sve učenice i učenici – Izabela Kasalo, Anamarija Kabić, Lara Krvavica, Laura Franjičević, Ivica Ađelić, Anđela Bobanović, Barbara Gojević, Luka Kraljić, Luka Miljković Skelin, Marko Rašković, Barbara Vujević i Luka Zelić, zaslužuju veliku pohvalu za uloženi trud jer su, prkoseći nepovoljnim okolnostima nastave na daljinu, ostvarili sjajne rezultate. Čestitke svima i nadamo se druženju s dobrim knjigama i sljedeće godine u još većem broju, ali ovaj put u normalnim okolnostima.

Mala proslava, kao i podjela pohvalnica i priznanja za sudionike projekta, održana je (uz pridržavanje svih  epidemioloških mjera) u školskoj knjižnici 2. lipnja 2021.

U Kninu 8. 6. 2021.

Mreža čitanja

U školskoj je knjižnici 5. 3. 2021. s početkom u 12.00 sati održana druga razina online kviza Mreža čitanja.

Da podsjetimo, ovogodišnja je tema kviza: KNJIGA, KNJIŽARA, KNJIŽNICA.

Učenice su za regionalnu razinu natjecanja uz roman Mala pariška knjižara pročitale ljubavni roman Veronice Henry Kako pronaći ljubav u knjižari te dodatnu literaturu o autoricama i književnoj vrsti.

Na nacionalnu razinu natjecanja plasirale su se Laura (4. D) i Anamarija (2. A).

Također je multimedijski uradak učenika i učenica 3. A razreda (Ivica, Anđela, Barbara G., Luka K., Lara K, Luka M. S., Marko, Barbara V. i Luka Z.) prošao na nacionalnu razinu natjecanja.

Čestitke učenicama i učenicama na uspjehu!

Regularnost provedbe natjecanja i ovaj je put pratila komisija u sastavu:

Učenice i učenike za natjecanje  pripremala je Nada Jakovčević.

U Kninu 17. 3. 2021.                                                     izvor: Nada Jakovčević

MREŽA ČITANJA

kviz za poticanje čitanja i kreativnosti

za srednje škole

2020./2021.

.

U školskoj je knjižnici 11. 12. 2020. s početkom u 12.00 sati održana prva razina online kviza Mreža čitanja.

Ovogodišnja je tema kviza: KNJIGA, KNJIŽARA, KNJIŽNICA.

Zadane knjige za čitanje:

1. Nina George: Mala pariška knjižara
  2. Veronica Henry: Kako pronaći ljubav u knjižari
  3. Amy Meyerson: Nebo puno knjiga

Naše učenice Izabela (1. C), Anamarija (2. A), Lara (3. A) i Laura (4. D) uspješno su prošle Školsku razinu kviza znanja. Čestitke učenicama!

Ocjene i poredak multimedijskog uratka učenika 3. A razreda izborne nastave Hrvatskog jezika bit će objavljeni kada ih Povjerenstvo pregleda.

I ove je godine regularnost provedbe natjecanja pratila komisija u sastavu:

Učenice i učenike za natjecanje  pripremala je Nada Jakovčević.

Izvor: Nada Jakovčević, prof.

Knin, 22. 12. 2020.

MREŽA ČITANJA

kviz za poticanje čitanja i kreativnosti

za srednje škole

2020./2021.

Srednja škola Lovre Montija drugu godinu zaredom sudjeluje u projektu Čitanjem do zvijezda – kvizu za poticanje čitanja i kreativnosti.

Kviz znanja i kreativnosti sastoji se od dva dijela:

1. kviza znanja
  2. prezentacije multimedijskog uratka.

Prošle su se godine  naše učenice Anamarija, Lara i Laura vinule do čitateljskog zviježđa, naime, sve tri su ostvarile pravo  na sudjelovanje na državnoj razini online kviza.

Ovogodišnja je tema kviza: KNJIGA, KNJIŽARA, KNJIŽNICA.

Zadane knjige za čitanje:

1. Nina George: Mala pariška knjižara
  2. Veronica Henry: Kako pronaći ljubav u knjižari
  3. Amy Meyerson: Nebo puno knjiga

Ove je godine projekt  promijenio ime u Mrežu čitanja, a i mi imamo novosti.

Naše učenice Anamarija (2. A), Lara (3. A) i Laura (4. D) dobile su vrijedno pojačanje, priključila im se Izabela (1. C).

Također, ove smo godine prijavili i multimedijski uradak u čijoj su izradi sudjelovali učenici 3. A razreda izborne nastave Hrvatskog jezika.

Naše se uzbudljivo čitateljsko putovanje nastavlja.

Izvor: Nada Jakovčević, prof.