Ponos domovine

Ponos domovineUdruga Ponos domovine i u ovoj školskoj godini provodi istoimeno natjecanje namijenjeno učenicima srednjih škola.

Riječ je, u prvom dijelu natjecanja, o provjeri znanja učenika iz Domovinskog rata, Hrvatske povijesti, znanosti, sporta, kulture, religije i ostalih pozitivnih društvenih vrijednosti. Provjera se vrši rješavanjem testa putem interneta i to u četvrtak, 14. veljače, a dovoljno je samo u naznačeno vrijeme riješiti eliminacijski test uz prethodno upisivanje AAI@Edu identiteta dobivenog od CARNeta. Učenici su regionalno podijeljeni u 6 grupa jer zbog velikog broja zainteresiranih nismo u mogućnosti tehnički organizirati istovremeno rješavanje testa. Najbolji pojedinci s eliminacijske provjere znanja stječu pravo sudjelovati u drugom krugu provjere koja započinje u 21. veljače u 12.00 sati!

Slijede poluzavršna natjecanja na kojima sudjeluju tročlane ekipe koje formira 10 najboljih učenika iz svake regije iz drugog kruga eliminacijskog natjecanja. Po dvije najuspješnije ekipe s poluzavršnica u II gimnaziji Varaždin, Srednjoj školi Delnice, Tehničkoj školi Nikola Tesla Vukovar, Gimnaziji Sesvete, Turističko-ugostiteljskoj školi Split i Gimnaziji fra. Dominik Mandić Široki Brijeg stječe pravo sudjelovati početkom travnja na trodnevnom završnom natjecanju u Zagrebu. Pobjedničke ekipe i njihove profesore očekuju vrijedne nagrade, medalje i plakete, a pobjednike i laskavi naziv Ponos domovine '19!

U poluzavršnicama i završnici ekipe se uz provjeru teorijskog znanja natječu i u sportskim disciplinama, kako bi opravdali moto natjecanja Znanjem i igrom na ponos domovini, a u završnici i izradi projektnog zadatka. Završno natjecanje održava se na HVU „Dr. Franjo Tuđman“, visoki pokrovitelj natjecanja je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar - Kitarović, a pokrovitelj gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić.

Više o natjecanju možete saznati na Facebook i web stranici udruge Ponos domovine, a vremenik se nalazi na mrežnim stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje!

ŽELIMO VAM PUNO USPJEHA

Izvor: Srednja skola Lovre Montija, knin

objavio: Berta Dragičević   datum: 8. 12. 2018.