PROJEKT "ZIDNE NOVINE - STARI GRAD"

U OKVIRU PROJEKTA "ZIDNE NOVINE-STARI GRAD" ODRŽANE SU RADIONICE O RIVI, STRANI I STARIM ZANATIMA, PREOSTALA JE JOŠ RADIONICA O ZABAVNIM SADRŽAJIMA U STAROM GRADU

Projekt „Zidne novine – Stari grad“ osmišljen je tijekom rada na projektu „Demokratizacija kulture sjećanja“ koji se provodio tijekom 2019. godine u suradnji organizacije Otvoreni likovni pogon, Udruge Porta, Srednje škole Lovre Montija i Narodne knjižnice Knin. Cilj programa je sudjelovanje šireg građanstva u kreiranju kolektivnog sjećanja o raznovrsnim aspektima života u gradu: o pojedinim lokalitetima, zgradama, objektima, događajima i slično koji su se snažno utisnuli u osobni i društveni život Knina.

Tijekom 2020. radilo se na prikupljanju fotografija i osobnih sjećanja te kazivanja povezanih s dvije lokacije: Stara pijaca (Loža) i Zidić. Prikupljene fotografije i kazivanja građana ukomponirani su na plakatima koji su idejni prijedlog zidnih novina, čija je izložba upriličena u ožujku ove godine u prostorima knjižnice.

U nastavku projekta „Zidne novine – Stari grad“ čija je provedba u tijeku u fokusu su dvije lokacije: Riva i Strana. Pored navedenih lokacija projektom će se obraditi i tema zabavnih sadržaja u Starom gradu te tema obrta/zanata koje su na svaki način neizostavni dio gradskog društvenog i gospodarskog života.

Ovim putem Narodna knjižnica Knin kao partner na projektu poziva građane da se uključe u projekt i podijele s nama sjećanja ili fotografije vezane za ranije spomenute teme  na e-mail zidne.novine.knin@gmail.com ili na broj mobitela 095/562 61 23. Također se zahvaljujemo svim kazivačima koji su se do sada odazvali našem pozivu, kao i učenicima koji u još većem broju nego ranijih godina sudjeluju na projektnim radionicama.

Projekt financira Ministarstvo kulture i medija RH.

Članak peuzet: https://hr-hr.facebook.com/pg/narodna.knjiznica.knin/posts/?ref=page_internal

Izvor: Zvonko Brečić, Narodna knjižnica Knin

objavio: Jasminka Vujević   datum: 19. 5. 2021.