Državna matura - esej iz engleskog jezika

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja potvrđuje informaciju da je jedna od tema eseja iz Engleskog jezika koja se u 1:56 sati pojavila na portalu Dalmacijanews jednaka temi koja je bila pripremljena kao inačica za provjeru znanja ispita iz Engleskog jezika -A razine u provedbi državne mature 2014./2015. Druga dva dijela testa iz Engleskog jezika kao ni B razina u cjelini nisu ugroženi.

Pisanje eseja jedan je od triju dijelova ispita kojim se provjerava znanje engleskog jezika. Druga dva dijela ispita provjeravaju razumijevanje pročitanog teksta nakon čega učenici odgovaraju na pitanja te razumijevanje slušanja engleskog jezika nakon čega učenici pismeno odgovaraju na pitanja.

Postoji nekoliko rješenja nastale situacije koja se razmatraju, a bit će odabrano ono koja je najpovoljnije za učenike.
NCVVO je svjestan da najveću štetu trpe učenici i njihovi roditelji i iznimno žali zbog toga te poduzima  sve da učenici ne bi bili zakinuti.

Zbog više događaja koji su se do sada pojavili tijekom organizacije i provedbe državne mature, sve nadležne ustanove i institucije učinit će sve da pronađu odgovorne zbog čega je proširena kriminalistička obrada koja je započela krađom ispitnih testova u Puli.

Vijest preuzeta sa stranica www.ncvvo.hr/

Vezani članci i stari kalendar polaganja državne mature, ljeto 2014. / 2015, koji je već mijenjan.

O novostima polaganja državne mature možete pratiti i na stranicama www.ncvvo.hr

Izvor: NCVVO

objavio: Berta Dragičević   datum: 20. 6. 2015.