Književna večer 2012.

Povodom Mjeseca knjige 18.listopada 2012.g.  u Kninu je održana Književna večer  pod nazivom “U društvu s književnicom Silvijom Šesto“. Predstavljanje je održano uz pomoć Narodne knjižnice Knin i prostora Veleučilišta“Marko Marulić„ . Promovirala su se njena djela i književnica se predstavila  prisutnima.

Silvija Šesto Stipančić, rođena je 1962. u Zagrebu. Diplomirala je filozofiju i komparativnu književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu 1986., i upisala poslijediplomski studij iz područja dramaturgije. U mladosti je bila reprezentativka stolnog tenisa i slijedom toga završila Višu trenersku školu. Bavila se i sportskim novinarstvom.
Od srednjoškolskih dana surađuje u dnevnim listovima (Vjesnik, Večernji list), u časopisima za djecu (Modra lasta, Smib, Zvrk), te u periodici (Forum, K, Vijenac, Hrvatsko slovo). Bavi se radijem, kazalištem, surađuje s televizijom i drugim medijima. Majka je troje djece, uživa u društvu svojih kućnih ljubimaca, a pisanje joj, kako sama kaže, nije posao, nego velika ljubav. Autor je mnogih radijskih emisija, od kojih je neke i sama vodila.

Godine 1998. postaje članom Upravnog odbora Udruženja dramskih pisaca i scenarista, a od 2002. član je Užeg radnog tijela istog. Članica je Društva dramskih umjetnika Hrvatske, te članica ITI od osnivanja.

Godine 2002. nagrađena je nagradom "Ivana Brlić Mažuranić" za roman "Debela". Iste godine dobiva donaciju Zagrebačke banke za dramski tekst "Zelenkapica",a
2006. Dobiva i  donaciju za zbirku priča "Bum Tomica 4".

Članica je Društva hrvatskih književnika. Roman "Debela" uvršten je na IBBY-evu Časnu listu, te je preveden na makedonski i slovenski.

Jedna je od pokretačica i potpredsjednica Hrvatskog društva književnika za djecu i mlade ("Klub prvih pisaca"). Stručno povjerenstvo revizijom osnovnoškolske lektire odlučilo je uvrstiti pet naslova Silvije Šesto Stipaničić na lektirni popis (Vanda, Bum Tomica i Bum Tomica 2, Tko je ubio pašteticu, Debela).

Mejdi Miljković 1a

objavio: Berta Dragičević   datum: 9. 11. 2012.